piątek, 16 września 2011

Sznur koralikowo-szydełkowy Lekcja 2

druga część jednej z najlepszych LEKCJI Natalii na temat sznurów koralikowo-szydełkowych :)

- Dale czego tak szczegółowo opisywać cały proces, jeśli reszta koralików przerabia się dokładnie tak samo? ALE! Istnieje jeden błąd, który popełnia większość początkujących: nie pilnuje jak się układa koralik. Często-gęsto nić owija koralik poprzedniego rzędu i wciąga go do środka naszego sznura, lub zniekształca sam sznur, dla tego uważnie pilnujemy jak się układa każdy kolejny koralik - NA GÓRZE i PO PRAWEJ w stosunku do koralika, NAD którym przerabiamy. Trzeba przytrzymywać przy przerabianiu koralik prawym palcem wskazującym (żeby nie spadł na dół)


- powoli kończymy drugi rząd. Jak na razie nie wygląda to wszystko zbyt ładnie, ale brzydkie też nie jest. Na tym etapie najlepiej cały czas rosprostowywać pierwsze kółeczko z koralików, żeby było widać kolejność kolorów (mamy dobrze, bo wszystkie są różne, a wtedy, gdy wszystkie koraliki sa takie same, początkowe kółeczko może się zgnieść i nie będzie widać, który koralik za którym idzie)Robimy sznur dalej i niedługo mamy już w rękach mały kawałeczek :)

Może to nudne, ale przypominam jeszcze raz:
- po tym, jak włożyłyśmy szydełko po lewej od koralika, przesunęłyśmy kolejny koralik i ułożyłyśmy go na górze po prawej - cały czas pilnujemy, żeby koralik ten zostawał na swoim miejscu i nie spadał na dół.
- gdy chwytami nić szydełkiem, robimy to od spodu, a nie z góry (wtedy ta nić po prostu spada)
- nić przeciągamy od razu przez oczko na szydełku (to jest półsłupek, albo inna nazwa "słupek łączący"Koraliki w naszym sznurze układają się jak cegiełki, ale w ostatnim rzędzie zawsze układają się w poprzek- gdy skończymy robić sznur, ostatni rząd przerabiamy tymi samymi półsłupkami, ale już bez koralików -wtedy koraliki ułożą się tak jak w całym sznurze - cegiełkami.

2 komentarze:

  1. Musze spróbować Juz dawno chciałam miec taki naszyjnik

    OdpowiedzUsuń
  2. Marzeno, koniecznie spróbuj :) Sama nie zauważysz, jak będziesz bez przerwy dziergać, Radzę tylko zaczynać od razu od japońskich koralików - nadają się najlepiej

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty

Obserwatorzy