środa, 10 września 2014

Mała starówka - mały spacerek

Chyba udało nam się załapać na ostatni prawie letni weekend we wrześniu. Byliśmy na spacerze na starym mieście, owszem, Olsztyńska starówka do największych nie należy, ale bardzo ja lubię i za każdym razem da się zauważyć coś nowego i ciekawego :)

To Wysoka Brama - wejście na miasto (kiedyś przez nią chyba tramwaj jeździł). Było sporo ludzi - siedzieli w pubach, kawiarniach, większość, podobnie do nas, wyszła na spacer
A tu widok na fontannę, kawałek biblioteki i stoiska kwiaciarek. Tym razem nic od nich nie kupiłam, już miałam w domu kwiaty
a to tak po prostu ;) - lubię fotografować wąskie uliczki
Nie przepadam za gołębiami, ale na zdjęciach wyglądają przepięknie. Starszy pan siedział na ławeczce i je karmił, a na stadko ptaków z zachwytem patrzyło dwóch chłopców (tylko jednego uchwyciłam na zdjęciu )

Letnia scena - wieczorami ktoś grał na różnych instrumentach lub śpiewał, całkiem niegłupia muzyka leciała
Kopernik spogląda na swój zamek :) Nie wiem kto wymyślił tę głupia tradycję: "potrzyj mu nosa - a będzie ci szczęście", ale dzięki temu Mikołaj lśni ;)


Juz jest otwarta część podzamcza. Cóż można powiedzieć - będzie pięknie. Teraz jeszcze trawa nie wyrosła i wygląda to wszystko jak i powinno wyglądać po dopiero skończonym remoncie, ale na następny rok zapowiada się o wiele lepiej :)
W górnej części (przed samym zamkiem) są ścieżki, schody ładnie zrobione i krzaczki dzikiej róży
 rośnie również ogromna akacja

A tak wygląda teraz restauracja rybna (będzie tam też niewielki hotel)to ogólne widoki podzamcza:tak wygląda park przy nowo wybudowanej restauracji (można do niego przejść pod mostem przez Łynę)Kawałek zamku - chyba odrestaurowana zamkowa toaleta ;)

Kilka ogólnych zdjęć budynków i uliczek


A jeszcze złapałam taki pojazd :) To elektryczny busik, który dowozi ludzi ze starówki na plażę miejskąno i koniec - wychodzimy ze starego miasta :)1 komentarz:

  1. Uwielbiam olsztyńską starówkę - w tym mieście spędziłam pięć najlepszych lat w życiu i często wracam tam wspomnieniami:) Miło popatrzeć jak pięknieje z roku na rok :)

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty

Obserwatorzy