poniedziałek, 22 czerwca 2026

Króliki z jajami...

 Dzień dobry :) Dzisiaj totalnie nie na temat i nie ten sezon, bo.... dotarłam w swoim gonieniu własnego ogona do... Wielkanocy :D :D :D

W tym roku były mini-jajka koralikowo-szydełkowe oraz te plecione z koralików w rozmiarze normalnego kurzego jaja ;)






 Przed Wielkanocą dostałam też od przyjaciółki Asi śliczny zestaw do wyhaftowania mulinami i koralikami, więc trochę się sprężyłam i może z małym poślizgiem (bo już było po świętach) ale zestaw wyszyłam i mam ozdobę na następny rok :)


 

czwartek, 11 czerwca 2026

Tweedowo kolorowo

 Dzień dobry wszystkim :) Pogoda standardowo - różnorodna, a więc coś do otulenia na chłodniejsze dni przyda się każdemu :)

Dzisiaj przedstawiam Wam dwa tweedowe ręcznie tkane szaliki, jeden w kolorze ciemnego różu, wpadającego w fiolet, a drugi - klasyk - beżowy w kolorowe kropeczki.

Obydwa mają ten sam skład (75% wełna merino, 25% poliamid), duże, eleganckie, miękkie :)




 



niedziela, 24 maja 2026

Tropical Bird

 Dzień dobry :) Wiem, że ciepło, a nawet gorąco ale ze względu na kolory, udzierga jak najbardziej odpowiedni ;)

Chusto-szal Dreambird jest moim ulubionym projektem, wielokrotnie wykonywanym z różnych włóczek ale najczęściej właśnie z Dundagi (kupuję ją w sklepie Włóczki Warmii, tam znajdziecie ją pod nazwą Inga :)

Robiłam na drutach 3,5mm, dodatek to wełna Supersoft od Knollyarns.  







 

wtorek, 12 maja 2026

Simply Violet

 Dzisiaj bez żadnych historii - piękna włóczka, piękny kolor, w składzie: 40% merynosa, 25% wiskozy, 25% nylonu i 10% kaszmiru. Włóczka produkcji Włoskiej, a szal ma rozmiar 44 x 190 cm (plus frędzle). Bardzo przyjemny w dotyku, ciepły i lekki :) 










 

niedziela, 10 maja 2026

Po sezonie

 Dzień dobry wszystkim :) Wiem, że maj, wiem, że wszystko kwitnie ale przecież obiecałam, że będę nadrabiać i w końcu dotrę do aktualnie robionych rzeczy ;)

Dzisiaj będą rękawiczki z wełny. Robiłam je wtedy jak mieliśmy zimę 100-lecia z mrozem i śniegiem i powiem, że sprawdziły się rewelacyjnie :) 

Rękawiczki dziergałam na drutach 3,5mm, prane, robione z wełnianego tweedu Kilcarra :)

 







czwartek, 7 maja 2026

Patina

 Dzień dobry :) Dzisiaj chciałabym pokazać szal, utkany z włóczki skarpetkowej (75% wełny 25% nylonu) w kolorze patyny. Szal piękny, ciepły, duży (46 x 192 cm + frędzle) i na razie dostępny :)






 

wtorek, 5 maja 2026

Wiosenne Paski

 A dzisiaj kolejny szal w paski z Łotewskiej wełny (którą oczywiście, możecie znaleźć w sklepie Włóczki Warmii),

Szal robiony na drutach, w paskach jest też 100% wełna Supersoft od Holstgarn.

Druty 3,5mm

 








poniedziałek, 4 maja 2026

Simple & Nice

 Były w zimowym sezonie i takie skarpety :) Proste ale trochę dłuższe i przez melanżową włóczkę bardzo ładne, bo do takiej i wzory nie zawsze są potrzebne. Wykonane na zamówienie dla Oli, która jest moją stałą skarpetkową klientką ;*

Włóczka to wełna z nylonem (75/25%) produkcji Włoskiej :) 

Druty 2,25mm, rozmiar 35-36









 

Popularne posty

Obserwatorzy