wtorek, 13 września 2011

Sznur koralikowo-szydełkowy Lekcja 1

Przede wszystkim to: link do oryginału http://natalies-perlen.livejournal.comhttp://www.blogger.com/img/blank.gif/35546.html
Natalia opublikowała ten post w lutym 2010r i od tego czasu pomógł wielu dziewczynom nauczyć się robić piękne koralikowe sznury na szydełku
ja będę tylko tłumaczyć to, co ona napisała :), zdjęcia również są z jej stronki

Zaczynamy:
- Zaczynać przygodę najlepiej od trochę większych koralików (2,7 - 3,2mm) oraz kordonka średniej grubości.
- Nawlekamy koraliki na kordonek za pomocą igły do koralików i nici do haftu koralikowego (lub nici do prac kaletniczych)
- na początku nie nawlekajcie za dużo koralików, wystarczy około 30 cmDla przykładu zrobimy sznur na 7 koralików (w 7 różnych kolorach)
Narzucamy pętelkę na szydełko, zaciągamy i przysuwamy pierwszy koralik bliżej szydełka- Chwytamy szydełkiem nić ZA koralikiem i przeciągamy ją w oczko na szydełku. Przesuwamy bliżej następny koralik i powtarzamy czynność. Zrobić łańcuszek z 7 koralików.- Teraz łączymy nasz łańcuszek w kółko (koraliki powinny "patrzeć" na zewnątrz): wkładamy szydełko POD nić po lewej strony od 1-go w łańcuszku koralika (niebieski), przesuwamy bliżej następny koralik (to będzie początek następnego rzędu, też niebieski), zaczepiamy szydełkiem nić ZA tym nowym niebieskim koralikiem i od razy przewlekamy ją przez nić na szydełku, tak jak na następnych obrazkach:- znowu wkładamy szydełko POD nić następnego koralika (błękitny), przesuwamy bliżej następny koralik (też błękitny)


to be continued... ;)

4 komentarze:

 1. Będę ćwiczyć na pewno, oj, będę...
  W nieco wolniejszej chwili :)
  Dzięki serdeczne i czekam na ciąg dalszy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oo, czekam na ciąg dalszy i na pewno spróbuję. zawsze się zastanawiałam jak TO jest zrobione :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i ja w końcu załapię jak robić te cudeńka :) Dziękuję bardzo i czekam na dalszy ciąg :) Jeszcze raz DZIĘKUJĘ. (na szczęście coraz bliżej do weekendu i będę mogła zasiąść do sznurów)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny kurs, czekam na następne lekcje i może coś zrobię :)(tylko kiedy?) :))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty

Obserwatorzy